deneme bonusu veren siteler 2024
Güneş Enerji Sistemleri - B-CHARGE
Güneş Enerji Sistemleri

Her yerde, Herkes İçin Enerji

B-CHARGE olarak Güneş Enerji Sistemleri (GES) konusunda müşterilerin taleplerini karşılamak amacıyla Türkiye’nin önde gelen Güneş Enerji Sistemleri üreticileri ile işbirliği içerisinde olup bu alanda da hizmet vermektedir. Başta endüstri alanında hizmet veren firmaların çatı enerji sistemleri ile talebe göre; rezidans, site, villalara GES kurulumu yapmaktadır.
B-Dırectıonal Şarj
B-CHARGE, Bidirectional (Çift Yönlü) şarjlanma konusunda hizmet veren Türkiye’deki ilk şarj istasyonu network operatörüdür.

Güneş enerjisinden üretilen enerji batarya sisteminde depolanıp, elektrik kesintisi yada son kullanıcının talebine göre anlık kesinti yaşanmadan kullanılabilmektedir.

B-CHARGE’ın B-Directional şarj yazılımı sayesinde gerektiğinde şebekeden enerji çekmeden güneş panelinden üretilen enerji şarj istasyonuna aktarılırken,  ihtiyaca göre de araçta bulunan enerji Araçtan eve (V2H), araçtan şebekeye (V2G) veya araçtan her şeye (V2X) aktarılabilir.

V2G, V2X Şarj İşlemi
V2G ‘araçtan şebekeye’ demektir. Bu sistem şebekedeki enerji için bir köprü görevi görür, yoğun olmayan saatlerde enerjiyi saklarken yoğun saatlerde ise şebekeye geri döndürür.

V2G döngüsü, elektrikli araçların güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarından üretilen elektriği, hava koşulları ve günün saatine bağlı olarak depolamasına veya boşaltmasına imkân tanımaktadır.

Bu teknoloji elektrikli araç sahiplerinin araçlarını kullanmadıklarında araçta bulunan enerjiyi kullanarak elektrik faturalarını azaltmalarını sağlayabilir.

Aynı şekilde V2X işlemi de ‘araçtan herşeyedemektir. Genellikle şebeke performansını doğrudan etkilemez fakat yerel ortamda bir denge oluşturur. Elektrikli araç, elektrik kesintisi olduğu dönemlerde yerleşik bir yedek güç kaynağı olarak veya üretilmiş enerjinin artan öz tüketim için kullanılabilmektedir.

V2G, V2X Şarj İşlemi