Şarj İstasyonu Çözümleri

Bireysel Kullanıcılar

İnsanın yaşam döngüsü içerisinde en çok vakit geçirdiği alanlar ev veya iş yeridir. Aracınızı uzun süre bu alanlarda park halinde bıraktığınız için şarj edilmesi en ideal yerler olarak bilinir. B-CHARGE’ın sunduğu şarj istasyonları sayesinde evinizde veya iş yerinizdeki otopark alanlarınızda, elektrikli aracınızı kolayca şarj edebilirsiniz.

Dilerseniz B-CHARGE akıllı mobil uygulama üzerinden şarj işlemlerinizi yönetebilir ve takip edebilirsiniz.

B-CHARGE, Bireysel Kullanıcılara yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı, tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Mobil 22 kW 32 A-3F-5mt
B-CHARGE Mobil 22 kW
Terra AC 11 kW Kablolu
Terra AC 22 kW Kablosuz
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Konut Sitesi / Rezidanslar

Toplu yaşam alanlarında site sakinlerinin elektrikli araçlarını şarj edebilmelerini sağlayan çözümlerimiz ile site yönetimlerinin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına hizmet ediyoruz. Özellikle insanların bir arada yaşadığı apartmanlar, rezidanslar veya sitelerde artan elektrikli araç sayısı son kullanıcıların şarj istasyonlarını konumlandırılmasındaki zorluklar ve şarj hizmetinden optimum ölçüde faydalanamamaları ne yazık ki site yönetimlerinin bu konudaki hizmet sunmasını da zorlaştırmaktadır.

Bu doğrultuda hem son kullanıcıları memnun eden hem de site yönetimlerinin işini kolaylaştıran çözümlerimiz ile hizmetinizdeyiz. Şarj istasyonlarımız ile birlikte site sakinleri için B-CHARGE akıllı mobil uygulama üzerinden ve site yönetimleri için B-CHARGE Web Portal üzerinden kolayca şarj işlemlerinizi yönetebilir ve takip edebilirsiniz.

B-CHARGE, Konut / Rezidans’lara yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı, tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Mobil 22 kW 32 A-3F-5mt
B-CHARGE Mobil 22 kW
Terra AC 11 kW Kablolu
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Otomobil Servisleri

Otomobil Yetkili, Özel ve lastik servisleri elektrikli araç sirkülasyonunun en yoğun olacağı yerlerdir. Elektrikli araç kullanıcıları bakım, onarım, lastik değişimi ve diğer birçok işlem için araçlarını bu lokasyonlara teslim ederler. Tüm işlemler yapıldıktan sonra servisler müşterilerine araçları şarj edilmiş şekilde teslim edebilirler. Ayrıca ülkemizde servisler, elektrikli araç kullanıcıları için avantajlı lokasyonlarda konumlandıkları için bu noktalara halka açık (public) şarj istasyonları çözümleri sunarak hizmette farklılık ve şirketlerine ticari kazanç sağlayabilirler.

Aynı zamanda servise gelen elektrikli araçların bakım onarımını yapabilmek için servis çalışma alanlarında şarj istasyonu bulundurmaları önem arz eder.

B-CHARGE, Otomobil Servislerinin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı, tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
Flyer 46 fix
Terra 184 DC C – (180 kW)
Otomobil Galerileri

Otomobil Galerileri, elektrikli araç kullanıcılarının otomobil ile ilk temas noktalarından biridir. Hızla değişen otomobil piyasasında, artan elektrikli araçlar ve buna paralel olarak dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinin, gelecek yıllarda üretilecek araçların bir çoğu elektrikli olacağı yönündeki açıklamaları Otomobil Galerilerinin de araç parklarını elektrikli araçlara göre şekillendirmesine neden oluyor.

Satışa sundukları elektrikli araçların bataryasını şarj edebilmek ve müşterilerine satışını yapmış oldukları elektrikli araçlara istinaden şarj istasyonu konusunda destek olabilmek için şarj çözümlerine ihtiyaç duymaktadırlar. Tüm bunların haricinde kendi otoparklarına kurulabilecek olan halka açık (public) şarj istasyonları ile hem müşteri memnuniyeti hem de firma için ticari gelir avantajı söz konusu olmaktadır.

B-CHARGE, Otomobil Galerilerinin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı, tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 11 kW Kablolu
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Alışveriş Merkezleri

Günümüz yaşam döngüsü içerisinde, ev veya işyerimiz haricinde insanların en uğrak noktası AVM’ler veya halka açık sosyal alanlardır. Özellikle AVM’lerde bulunan şarj istasyonları, elektrikli araç kullanıcılarının vakit geçirecekleri sosyal alanların birinci tercihini olmaktadır. Kullanıcılar araçlarını şarja bırakırken aynı zamanda alışverişlerini de rahatlıkla yapabilmektedir. Bu döngü hem AVM’lere müşteri memnuniyeti ve ticari kazanç sunarken aynı zamanda elektrikli araç kullanıcılarına şarj konforu sağlamış oluyor.

Şarj istasyonlarımızın yanı sıra elektrikli araç kullanıcıları için B-CHARGE akıllı mobil uygulama üzerinden ve AVM yönetimleri için B-CHARGE Web Portal üzerinden yapılan şarj işlemlerini yönetebilme ve takip edebilme hizmeti sunuyoruz.

B-CHARGE, AVM’lerin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
Flyer 46 fix
Terra 184 DC C – (180 kW)
Akaryakıt İstasyonları

Tüm dünyada hızla büyüyen elektrikli araç pazarı ve e-mobilite ekosisteminin bireysel kullanıcılar için konfor ve rahatlık sağlayacak en önemli bileşeni akaryakıt istasyonlarıdır. Akaryakıt istasyonlarında konumlandırılacak olan özellikle yüksek hızlı şarj istasyonları sayesinde son kullanıcılar uzun mesafeli seyahatlerinde ve acil durumlarda evlerinde şarj edemedikleri durumlarda araçlarının menzilini gözetmeksizin şarj edebilmelerine olanak sağlanacaktır.

Elektrikli araç sahipleri araçlarını rahatlıkla şarj ederken aynı zamanda akaryakıt istasyonlarının çeşitli hizmetlerinden de yararlanabilirler. Böylelikle istasyonların ticari sirkülasyonu da artmaktadır. İstasyon yöneticileri online olarak B-CHARGE Web Portal üzerinden yapılan şarj işlemlerini görüntüleyip, yönetebilir ve takip edebilmektedir. Halka açık (public) şarj istasyonu olarak konumlanan bu cihazlar ile şimdiden geleceğe yatırım yapmak isteyen istasyon şirketleri için anlamlı bir yatırım söz konusu oluyor.

B-CHARGE, Akaryakıt İstasyonlarının ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
Flyer 46 fix
Terra 184 DC C – (180 kW)
Otel / Konaklama

Hotel ve konaklama tesisleri şarj istasyonları ekosistemin gelişmesinde ve yaygınlaştırılmasındaki en önemli noktalardır. Hem tesis müşterileri hem de son kullanıcılar bu lokasyonları sıkça tercih etmektedir. Bir elektrikli araç kullanıcısı şehir içinde yada dışında şehir dışında seyahat edeceği zaman aradığı en önemli kriterlerden biri bu alanlardaki şarj istasyonlarıdır.

Tesis müşterileri araçlarını rahatlıkla şarj ederken, tesis yönetimleri de online olarak B-CHARGE Web Portal üzerinden yapılan şarj işlemlerini görüntüleyip, yönetebilir ve takip edebilmektedir. Ayrıca kendi lokasyonlarında halka açık (public) şarj istasyonu olarak konumlanıp hizmet çeşitliliğini arttırabilir ve müesseselerine de ek gelir sağlayabilirler.

B-CHARGE, Hotellerin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
İş Merkezi / Plazalar

Hızla gelişen dünyamızda özellikle e-mobilite’ye yönelik hizmetlerde iş merkezleri son derece önem arz etmektedir. Elektrikli araç kullanıcıları gitmiş oldukları iş yerlerinin otoparklarında araçlarını şarj edebilme konforu aramaktadırlar. Hızla büyüyen elektrikli araç dünyasında birçok şirket de çevreci ve karbon salınımını azaltan çözümlere katkı vermek amacıyla çalışanlarına elektrikli araç tahsis etmesi  ile birlikte iş merkezlerinin önemi son derece artmaktadır.  

Son kullanıcılar araçlarını rahatlıkla şarj ederken iş merkezi yönetimleri online olarak B-CHARGE Web Portal üzerinden yapılan şarj işlemlerini görüntüleyip, yönetebilir ve takip edebilmektedir. Ayrıca iş merkezi yönetimleri istedikleri takdirde iş merkezinde bulunan belirli şarj istasyonlarını anlık olarak halka açık (public) hale getirip katma değer ve ek gelir de sağlayabilirler.

B-CHARGE, İş Merkezi / Plaza’ların ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
Restoran / Dinlenme Tesisleri

Elektrikli araç kullanıcıları günlük zaman çizelgelerini şarj istasyonlarının olduğu lokasyonlara göre ayarlarlar. Akşam yemeği, iş toplantıları, kahve içmek ve çeşitli sosyal aktivitelerin yapıldığı restoran, dinlenme tesisleri vs gibi yerlerde artan elektrikli araç kullanıcılarından gelen şarj istasyonu talepleri bu alanların hizmet çeşitliliğinin artmasına neden olurken aynı zamanda ticari bir kazancı da beraberinde getiriyor.

Bu tesislerde şarj istasyonlarının olması bireysel kullanıcılar için güzergah oluştururken tercih sebebi olmasını sağlarken şirket reklamı ve bilinirliği de artıyor. Elektrikli araç sahipleri araçlarını rahatlıkla şarj ederken, tesis yönetimleri de online olarak B-CHARGE Web Portal üzerinden yapılan şarj işlemlerini görüntüleyip, yönetebilir ve takip edebilmektedir. Ayrıca kendi lokasyonlarında halka açık (public) şarj istasyonu olarak konumlanıp hizmet çeşitliliğini arttırabilir ve müesseselerine de ek gelir sağlayabilirler.

B-CHARGE, Restoran ve Cafe’lerin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Flyer 46 fix
Terra 124 DC C – (120 kW)
Market Zincirleri

Market Zincirleri, elverişli konumları ve konforlu otopark alanları olmasından dolayı elektrikli araç sahipleri için şarj konusunda ideal yerler olarak kabul edilir. Elektrikli araç kullanıcıları alışverişlerini yaparken aynı zamanda araçlarını şarj etmek isterler. Büyük marketlerde alışveriş için geçirilen süre ortalama 40-60 dk’dır. Bu zaman süresinde şarj istasyonu çeşidine ve aracın On-Board Charger kapasitesine göre araç bataryasını yaklaşık olarak %50-80 oranında dolum yapılabilir.

Bu lokasyonlarda şarj istasyonlarının olması son derece avantajlı bir durumdur. Bir yandan müşterilerine hizmet çeşitliliği ve konfor sağlarken bir yandan da tercih sebebi olurlar.

B-CHARGE, Market Zincirlerinin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı, tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 11 kW Kablolu
Terra AC 22 kW Kablosuz
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)
Otopark İşletmeleri

e-Mobilite kapsamında çeşitli yenilikler ve farklılaşan hareket döngüsünden kaynaklı özel veya kamu destekli alanlarda otopark işletmelerinin rolü büyük. Elektrikli araç sürücüleri halka açık otopark alanlarında araçlarını kısa veya uzun süre bıraktıklarında şarj edebilmelerine olan sağlayan otoparkları tercih ediyorlar. Otopark işletmeleri için ticari faaliyet çeşitliliğinin arttırmasına ve sürdürülebilir ek gelir sağlanmasına katkıda bulunacak olan şarj istasyonları elektrikli araç sürücülerine konfor alanı ve rahatlık sağlayacaktır.

B-CHARGE, Otopark İşletmelerinin ihtiyacına yönelik güvenli, yüksek kaliteli ve geleceğe uyumlu şarj istasyonlarının satışı AC (normal hızlı) veya DC (yüksek hızlı), tesisat/kablolama işleri, şarj istasyonlarının montajı ve yazılımsal süreçleri ile birlikte optimum çözüm sunarak çeşitli iş birlikleri konularında destek vermektedir. Bu çok yönlü bakış açısı ve tecrübeyi; “Geleceği Birlikte Şarj Etme Vizyonu” ile birleştirerek sektördeki tüm paydaşlarla güçlü sinerjiler yaratmayı hedeflemektedir.

İlgili Ürünler
Terra AC 11 kW Kablolu
Terra AC 22 kW Kablolu
24 kW Mini DC Tek CCS2​
Terra 54 DC C – (50 kW)
Terra 54 DC C – (50 kW)
Flyer 46 fix
Terra 94 DC C – (90 kW)